سریال خاتون
فناوری

جهانگرد: مشکلات فنی شبکه علمی حل می‌شود

جهانگرد: مشکلات فنی شبکه علمی حل می‌شود


نصرالله جهانگرد امروز در همایش ملی تبادل تجربیات دانشگاه‌ها در اجرای آموزش الکترونیکی در بحران کوید ۱۹ به تشریح روند پیشرفت شبکه علمی و مشکلات و چالش‌های آن در تکمیل شبکه پرداخت و اظهار کرد: در برنامه پنجم و ششم توسعه، پروژه شبکه علمی به وزارت ارتباطات واگذار شده است. در حال حاضر تعداد کمی از دانشگاه‌های تهران به این شبکه متصل هستند و دانشگاه‌های خارج از تهران به ندرت به این شبکه متصل شده‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور دولت الکترونیک با اشاره به اینکه در حال حاضر نمی‌توان گفت این پروژه اجرایی شده و نه می‌توان گفت اجرا نشده است، افزود: در سال‌های اخیر این پروژه بین سازمان‌های مختلف دست به دست شد و در نهایت مجدد به سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و یک شرکت خصوصی محول شد.

وی ادامه داد: در دوره آقای جهرمی در وزارت ارتباطات، ایشان بر تکمیل این پروژه تاکید کردند و گفتند اگر مشکلی وجود دارد، خودمان برای حل مشکل اقدام کنیم.

جهانگرد با بیان این مطلب که در همین راستا با مخابرات گفتگوها شروع شده و امیدواریم طی روزهای آینده مشکلات فنی این پروژه حل و فصل شود، تصریح کرد: انشالله تا ۱۵ شهریور بخش اعظمی از دانشگاه های بزرگ به شبکه علمی وصل شوند و تجهیزات لازم برای تکمیل آن نیز فراهم خواهد شد.

نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور دولت الکترونیک با اشاره به اینکه در اجرایی کردن پروژه شبکه علمی، بحث بهره برداری حائز اهمیت است، افزود: امیدواریم این موضوع با همکاری وزارت ارتباطات، وزارت علوم و ریاست جمهوری به سرانجام برسد.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا