سریال خاتون
فناوری

رشد چشمگیر استفاده از خدمات پزشکی اینترنتی در دوران کرونا

رشد چشمگیر استفاده از خدمات پزشکی اینترنتی در دوران کرونا

سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰

ایتنا- استفاده از خدمات پزشکی به‌صورت از راه دور در دوران شیوع کرونا افزایش چشم‌گیری داشته است و به‌عنوان روشی مؤثر برای ارائه خدمات سلامت به کسانی که مطرح شده است که در غیر این صورت به پزشک دسترسی نداشتند.

رشد چشمگیر استفاده از خدمات پزشکی اینترنتی در دوران کرونا
استفاده از خدمات پزشکی به‌صورت از راه دور در دوران شیوع کرونا افزایش چشم‌گیری داشته است و به‌عنوان روشی مؤثر برای ارائه خدمات سلامت به کسانی که مطرح شده است که در غیر این صورت به پزشک دسترسی نداشتند.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از  cnet، مراجعه به مراکز درمانی و قرار گرفتن احتمالی شما در معرض ویروس کرونا خطرآفرین است و در همین‌جاست که پزشکی از راه دور می‌تواند کمک شایانی به شما بکند. دکتر کری پالاکانیس در این رابطه گفت:« ما نمی‌خواهیم که افراد مبتلابه بیماری‌های مزمن به محیط سنتی مراقبت از سلامت بیایند و خود را در معرض کووید قرار بدهند. ما می‌خواهیم آن‌ها را بیرون از سیستم و سالم نگه‌داریم.»

 

پالاکانیس به‌عنوان مدیر اجرایی مرکز مراقبت از سلامت Connected توضیح می‌دهد که پزشکی از راه دور به‌خصوص برای کسانی مفید است که به‌صورت مداوم تحت نظر پزشک قرار دارند و می‌توانند از این طریق شرح‌حال خود و نتایج داروهایی که مصرف می‌کنند را با تجهیزات نظارت از راه دور بر بیمار با پزشک خود در میان بگذارند.

 

 


 

بیماران ساکن مناطق روستایی نیز که از پزشکان متخصص دور هستند می‌توانند از مزایای مشاوره از راه دور بهره‌مند شوند و البته پزشکان هم از این تجهیزات برای معاینه افراد مشکوک به کرونا استفاده می‌کنند. پالاکانیس در این رابطه اظهار کرد که:« البته کارهایی وجود دارد که نمی‌توانید انجام بدهید. ما از افرادی مراقبت می‌کنیم که در غیر این صورت از آن بی‌بهره می‌ماندند.»

 

البته به گفته کریستا دروباک به‌عنوان مدیر اجرایی Connected Care در واشنگتن، یکی از چالش‌های استفاده این روش عادت دادان بیماران به ملاقات غیرحضوری با پزشک است. بااین‌حال او نسبت به تغییرات پیش‌آمده فعلی در سطح ایالتی و فدرال مثبت نگر است و نسبت به این روش اظهار امیدواری کرده است.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا