سریال خاتون
فناوری

رشد ۲۰ درصدی بازار ساعت‌های هوشمند

رشد ۲۰ درصدی بازار ساعت‌های هوشمند

کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالیتیکس آمار و گزارش‌های جدیدی تهیه و منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد بازار فروش ساعت‌های هوشمند در جهان در نخستین فصل سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه رو شده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، طبق این گزارش که در وبسایت gsmarena نیز آمده است، اپل موفق شده است که ۷.۶ میلیون دستگاه ساعت هوشمند اپل واچ را در این بازه زمانی روانه بازارهای جهانی و با اختصاص ۵۵ درصد از سهم بازار این گجت هوشمند نخستین جایگاه برتر برند ساعتهای هوشمند در جهان را از آن خود کند.

بعد از آن نیز سامسونگ با فروش ۱.۹ میلیون دستگاه و گارمین با فروش ۱.۱ میلیون دستگاه به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم برترین برندهای ساعت های هوشمند جای گرفته اند.

این در حالی است که سهم سامسونگ از بازار ساعت‌های هوشمند تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا در کره جنوبی در سه ماهه منتهی به مارس سال جاری میلادی از ۱۴.۹ درصد به ۱۳.۹ درصد کاهش یافته است.

در ادامه این گزارش کارشناسان و تحلیلگران فعال در این موسسه برآورد و اعلام کرده اند که بر خلاف رشد و عملکرد قدرتمند بازار ساعت‌های هوشمند در نخستین فصل سال ۲۰۲۰، انتظار می‌رود میزان فروش و عرضه این گجت‌های هوشمند به طور موقت در سه ماهه دوم سال کاهش یابد که البته در نیمه دوم سال احیا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا