سریال خاتون
فناوری

رونمایی از آیفون جدید به تعویق افتاد

رونمایی از آیفون جدید به تعویق افتاد

گزارشی که از سوی کارشناسان و تحلیلگران بانک آمریکا منتشر شده است نشان می‌دهد اپل احتمالاً آیفون جدید و پرچمدار جدید خود را که قرار بود از فناوری شبکه 5G بهره مند باشد، به علت شیوع گسترده ویروس کرونا که تامین قطعات مورد نیاز تولید گوشی‌های آیفون را به شدت تحت تاثیر قرار داده، با حداقل یک ماه تاخیر رونمایی خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، معمولا اپل گوشی‌های جدید و پرچمدار خود را هر ساله طی برگزاری رویدادی در سپتامبر معرفی و رونمایی می کند. به عنوان مثال در سپتامبر ۲۰۱۹ گوشی‌های پرچمدار سری آیفون ۱۱ معرفی شدند تا کاربران و علاقه مندان بتوانند با آغاز زمان عرضه در ماه اکتبر به خریداری و استفاده از آنها بپردازند.

در فوریه ۲۰۲۰ اخبار مختلفی منتشر شد که نشان می‌داد اپل از اعزام و سفر مهندسان و متخصصان خود به چین برای تست و آزمایش نسخه‌های اولیه آیفون ۱۲ جلوگیری کرده است و حالا تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که اپل سفر مهندسانش به چین را تا ماه آوریل سال جاری میلادی به تعویق انداخته است.

بنابراین به نظر می‌رسد تولید انبوه آیفون ۱۲ تا ژوئیه آغاز نخواهد شد و این بدان معناست که اپل می‌خواهد بعد از کنترل و پایان گرفتن اوج شیوع ویروس کرونا ، آزمایش نمونه‌های اولیه و تولید انبوه گوشی های خود را به تاخیر بیاندازد تا بدین ترتیب بتواند محصولی بی نقص را روانه بازار کند.

فاکس‌کان یک کارخانه چینی است که بزرگترین تولید کننده گوشی های آیفون اپل در جهان به شمار می‌رود که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در این کشور به تعطیلی کشانده شده و بسیاری از خطوط تولید آن به طور موقت متوقف شده بودند. 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا