سریال خاتون
فناوری

سرانجام نسخه پایدار اندروید 11 به دستگاه‌ها عرضه شد

سرانجام نسخه پایدار اندروید 11 به دستگاه‌ها عرضه شد

بالاخره نسخه پایدار سیستم ‌عامل اندروید 11 برای برخی از تلفن‌های همراه هوشمند کمپانی‌های تولیدکننده معروف عرضه شد.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، نسخه بتای سیستم عامل اندروید 11 در ماه ژوئن سال جاری میلادی برای برخی از همراه‌های هوشمند عرضه شده بود، و کاربران بسیاری در انتظار دریافت آن بودند.
هم‌اکنون نسخه نهایی این سیستم‌ عامل برای برخی از مشتریان دستگاه‌های محبوب اندرویدی به شکل رسمی ارائه شده است.
 
با وجود آنکه برخی از ویژگی‌های این سیستم ‌عامل نظیر حباب‌های پیام‌رسان، اعلانات گفت‌وگوی دسته‌بندی‌شده، و کنترل‌کننده‌های جدید محتوای چندرسانه‌ای در نسخه بتای آن دیده شده بود، اما گوگل با عرضه امکان "ضبط اسکرین" در نسخه پایدار، طرفداران خود را غافلگیر کرد.
 
 
 
مطابق اطلاعات منتشره، این به‌روزرسانی به‌تازگی برای برخی از تلفن‌های همراه منتخب کمپانی‌هایی نظیر پیکسل، وان پلاس، شیائومی، اوپو و ریالمی عرضه‌شده است، و شرکت گوگل اعلام کرده است که شرکای بیشتری در ماه‌های آینده، این سیستم‌ عامل را برای همراه‌های هوشمند خود عرضه خواهد کرد.
 
در صورتی ‌که شما نیز از یکی از همراه‌های هوشمند پشتیبانی‌کننده از این سیستم ‌عامل استفاده می‌کنید، می‌توانید اعلان مبتنی بر امکان نصب آن را مشاهده کنید و سپس با دانلود فایل به‌روزرسانی اندروید 11 می‌توانید این سیستم ‌عامل را روی دستگاه خود نصب کنید.
 
البته اگر هنوز در رابطه با استفاده از این نسخه یا نگه‌داشتن نسخه قبلی اندروید روی همراه هوشمند خود مردد هستید، بهتر است بدانید که اندروید 11 به‌غیر از ویژگی‌های اعلام‌ شده، چندان چنگی به دل نمی‌زند.
با این ‌حال، برخی دیگر از منتقدان بر این باورند که قابلیت‌های ذکرشده در بالا برای متقاعد کردن کاربران به دانلود اندروید 11 با حجم 1.72 گیگابایتی و به‌روزرسانی به این نسخه کفایت می‌کند.
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا