سریال خاتون
فناوری

شیائومی دومین تولیدکننده برتر پوشیدنی‌های هوشمند در جهان

شیائومی دومین تولیدکننده برتر پوشیدنی‌های هوشمند در جهان


شرکت شیائومی که بیشتر به علت تولید گوشی‌های هوشمند شناخته شده است، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ بعد از اپل دومین تولیدکننده برتر پوشیدنی‌های هوشمند در دنیا شد.

به گزارش ایتنا از مهر، بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد شیائومی به علت سرمایه گذاری گسترده در این زمینه و تولید محصولات متنوع و جذاب توانسته از همه رقبای خود به غیر از اپل در بازار پوشیدنی‌های هوشمند سبقت بگیرد.

در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ شیائومی ۱۲.۸ میلیون پوشیدنی هوشمند و به خصوص انواع ساعت و مچ بند ورزشی هوشمند را روانه بازار کرده و سهم خود را به ۱۰.۸ درصد افزایش داده است. رشد این شرکت در بازار مذکور نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ برابر با ۷۱.۱ درصد بوده است.

۷۳.۳ درصد از کل پوشیدنی‌های هوشمند شیائومی را مچ‌بندهایی تشکیل می‌دهند که کارکردهای ورزشی دارند و برای کنترل میزان تحرک و وضعیت سلامت به کار می‌روند.

اپل کماکان سهم ۳۶.۵ درصدی از بازار پوشیدنی‌های هوشمند را در اختیار داشته و در رتبه اول است. این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ موفق به عرضه ۴۳.۴ میلیون محصول از این دست به بازارهای جهانی شده است. سامسونگ با عرضه ۱۰.۵ میلیون محصول و هواوی با عرضه ۹.۳ میلیون محصول از این دست در رتبه‌های سوم و چهارم هستند.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا