سریال خاتون
فناوری

صفحه نمایشی برای جلوگیری از آسیب به چشم

صفحه نمایشی برای جلوگیری از آسیب به چشم

در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت «هایسنس» (Hisense) جدیدترین فناوری های خود را در نمایشگاه CES۲۰۲۰ رونمایی کرد. یکی از جالب توجه ترین فناوری های این شرکت، نخستین  نمایشگر موبایل coloer e-ink بود.

به گزارش ایتنا از مهر، دستگاه کتابخوان الکترونیکی مجهز به این نمایشگر توجهات زیادی را به خود جلب کرد و اکنون مشخص شده در ۲۳ آوریل سال جاری رونمایی می‌شود.

فناوری به کار رفته در نمایشگر این دستگاه از ترکیب فناوری e-ink با فناوری پرینت رنگی در ۴۰۹۶ رنگ نمایشگر  به وجود آمده است. این فناوری سبب می‌شود رنگ‌ها در نمایشگر ملایم تر نمایش داده شوند و به چشم کاربر آسیب نرسانند. به همین دلیل کاربر برای مدت زمان طولانی تری می‌تواند به نمایشگر نگاه کند.

این نوع از صفحه نمایش مزایای خاصی دارد؛ مثلا  مصرف انرژی آن بسیار اندک است و حتی هنگامیکه دستگاه خاموش است کاربر می‌تواند از آن استفاده کند. به این ترتیب کاربر می‌تواند در زمان دلخواه به مطالعه روی دستگاه بپردازد. این ویژگی مشابه قابلیت کتابخوان الکترونیکی کیندل (متعلق به آمازون) است.  

جالب آنکه این نمایشگر از خود نوری منتشر نمی‌کند بلکه نور طبیعی موجود در عکس را نشان می دهد. این بدان معنا است که هیچ نور آبی مضر برای چشمان از آن خارج نمی‌شود.

 کتابخوان Color Ink هایسنس با اپلیکیشن‌های مختلف عرضه می شود.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا