سریال خاتون
فناوری

فناوری به کمک شستن دست‌ها می‌آید

فناوری به کمک شستن دست‌ها می‌آید


با استفاده از یادآورهایی که در گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند وجود دارد، می‌توان شستن دستان را به‌صورت زمان‌دار تنظیم کرد که این کار، بهترین روش برای سالم ماندن و جلوگیری از گسترش ویروس کروناست.

به گزارش ایتنا از ایسنا، با جدی‌تر شدن شیوع ویروس کرونا در در سراسر جهان، احتمالا بارها در مورد اقدامات مهم برای سالم ماندن و مهار شیوع ویروس، مانند شستن مکرر دست‌ها و لمس نکردن صورت شنیده‌اید. با وجود این، این عادات به‌سختی می‌تواند تغییر کنند. به همین دلیل وب‌سایت 9to5mac به بررسی روشی برای یادآوری شستن دست‌ها و لمس نکردن صورت در گوشی‌های آیفون و ساعت‌های اپل پرداخته است.

گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند می‌توانند ابزاری عالی برای سالم ماندن و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا باشند. این کار را می‌توان با استفاده از Reminder‌ها یا یادآورهایی که در گوشی‌های هوشمند وجود دارد، انجام داد که می‌تواند به شما اطمینان دهد در طول روز به اندازه کافی دستانتان را می‌شویید و البته از لمس صورت خود پرهیز می‌کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که ایجاد یک عادت جدید اغلب دو ماه طول می‌کشد و این روزها شاید اینکه بخواهید از عادت لمس کردن صورتتان خودداری کنید، دشوارتر از شستن دست‌هایتان باشد که در طول روز به‌طور معمول انجام می‌دهید. اما قرار دادن یادآورهای مداوم در گوشی‌ هوشمندتان می‌تواند این بازه زمانی را به‌طور قابل توجهی کوتاه کند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) به‌طور رسمی توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا لازم است دست‌های خود را با صابون به‌مدت حداقل ۲۰ ثانیه کاملا شست‌وشو دهید، برخی دیگر از منابع هم شستن دست‌ها به‌مدت ۳۰ ثانیه را توصیه می‌کنند.

نحوه تنظیم یادآوری ساعتی برای شستن دستان

برای تنظیم کردن یادآور در گوشی آیفون خود ابتدا اپلیکیشن Reminders را باز کنید و یک یادآوری جدید بسازید. سپس «i» که در قسمت راست یادآوری قرار دارد را انتخاب کنید. سپس بخش در روز به من یادآوری کن (Remind me on a day) را فعال کنید. سپس گزینه تکرار (Repeat) را انتخاب کرده و یادآوری ساعتی (Hourly) را فعال کنید.

همچنین می‌توانید به جای اینکه از فعال کردن یادآوری ساعتی به‌صورت دستی استفاده کنید، از سیری (دستیار صوتی اپل) کمک بگیرید که برای شما یادآوری روزانه را تنظیم کند. مثلا می‌توانید به او بگویید: «به من یادآوری کن که هر ساعت دست‌هایم را بشویم.» در تصاویر زیر، نحوه تنظیم کردن یادآوری ساعتی آمده است.

 
گزینه دیگر برای یادآوری شستن دستانتان، استفاده از اپلیکیشن است. اگر ایده استفاده از نرم‌افزار برای شستن دستانتان را پسندیده‌اید، نرم‌افزار Wash Your Hands هم وجود دارد و شما می‌توانید فواصل زمانی دلخواه را تنظیم کنید و یک تایمر داخلی نیز برای اطمینان از شستن برای مدت زمان کافی وجود دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا