سریال خاتون
فناوری

قرار دادن نمایشگر بر روی لنز، درست مانند فیلم‌ها!

Mojo Vision امیدوار است که بتواند برای اولین بار یک لنز هوشمند ایجاد کند که با روکش‌های پیشرفته و دقت و بزرگنمایی به کمک افراد با بینایی کم بیاید. اما به نظر می‌رسد این واقعیت کمی در دور دست‌ها است. نمونه اولیه که در نمایشگاه CES رونمایی شد، دارای یک نمایشگر سبز و تک رنگ بود که به یک باتری بزرگ وصل شده. همچنین این شرکت نیاز به تاییدیه شرکت غذا و دارو برای عرضه و استفاده مصرف کنندگان دارد.

فناوری Mojo در یک لنز سخت ساخته شده که دارای قسمت بزرگی است که کمی بالاتر از سطح چشم قرار می‌گیرد. این شکرت ادعا می‌کند که کیفیت تصویر لنزها  PPI ۱۴۰۰۰ است. همچنین دارای یک سنسور تصویر، رادیو و حرکتی است که به ثبات تصاویر کمک می‌کند. همچنین مصرف کننده باید این لنزها را شبانه ضدعفونی و طی یک سیستم القایی اختصاصی آن را شارژ کند.

دمویی ساخته شده نشان داد که چگونه این لنزها می‌توانند به دید در شب بخصوص برای افرادی که مشکل بینایی دارند کمک کند.

هدف نهایی از ساخت این وسیله چیزی مانند Google Glass است که شما بدون استفاده از گوشی خود، اطلاعاتی را که نیاز دارید بدست آورید. با یک اندازه ظریف‌تر این لنز می‌تواند بسیاری از مشکلاتی که Google Glass در ابتدا با آن مواجه شد را کنار بگذارد.

با تمام سرمایه گذاری هایی که بر روی این لنز صورت گرفته اما همچنان به پیشرفت و بهبود نیاز دارد و زمان دقیق ارائه آن هنوز مشخص نیست. اما Mojo امیدوار است تا بتواند تا ۲ سال آینده این محصول را ارائه کند.

منبع: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا