سریال خاتون
فناوری

ماشین‌های هات‌ویلز جدید

ماشین‌های هات‌ویلز جدید


کامیون‌های سایبری (Cybertruck) تسلا که روایتگر آینده بودند، اکنون به نوعی از اسباب‌بازی‌های شرکت هات‌ویلز (Hot Wheels) تبدیل شده‌اند.

به گزارش ایتنا و به نقل از Space، هنگامی که الون ماسک (مدیرعامل تسلا) برای نخستین‌بار از سایبرتراک برقی رونمایی کرد، مردم از شکل و شمایل بی‌نظیر آن شگفت‌زده شدند. این وسیلهٔ نقلیه که ممکن است روزی به اکتشاف روی سطح مریخ بپردازد، تقریباً شبیه به یک ماشین اسباب‌بازی بود.

اکنون، شرکت هات‌ویلز دو اسباب‌بازی مختلف کنترل از راه دور سایبرتراک معرفی کرده است. این اسباب‌بازی‌ها بخشی از محصولات جدید هات‌ویلز با نام سایبرتراک R/C هستند که یکی کوچک است و دیگری بزرگتر.

سایبرتراک کوچکتر که در مقیاس ۱:۶۴ ساخته شده، نزدیک به ۸ سانتیمتر طول دارد؛ یعنی تقریباً در حد و اندازهٔ هات‌ویلزهای معمولی. این ماشین به‌صورت رادیویی کنترل می‌شود و می‌تواند در هر یک از مسیرهای مسابقه‌ای هات‌ویلز مسابقه دهد و همچنین می‌تواند با سرعت‌های chill یا sport نیز حرکت نماید. این مدل برای کودکان ۵ سال به بالا طراحی شده است.

سایبرتراک بزرگتر در مقیاس ۱:۱۰ ساخته شده و واقعی‌تر به‌نظر می‌رسد. این ماشین برای نوجوانان ۱۴ سال به بالا طراحی شده و با هر دو سرعت chill و sport حرکت می‌کند و می‌تواند تا ۴۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد. در مقام مقایسه می‌توان گفت که سایبرتراک آقای ماسک می‌تواند حداکثر ۲۰۹ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد.

 
این ماشین گذشته از اینکه بزرگ، جالب و سریع است این ویژگی‌ها را نیز با خود به‌همراه دارد: چراغ جلو و عقب، درب برای قسمت بار به‌شکل تلسکوپی که در هنگام بارگیری می‌تواند مفید و کارا باشد، بدنهٔ پلاستیکی قابل‌جابجایی و یک باتری قابل شارژ ۹٫۹ ولتی ۳۳۰۰ میلی‌آمپری. به دلیل داشتن بدنهٔ قابل‌جابجایی، می‌توان بخش داخلی ماشین از جمله باتری آن را نیز مشاهده کرد.

گفتنی است سایبرتراک کوچک، با بهای ۲۰ دلار و سایبرتراک بزرگتر با بهای ۴۰۰ دلار روانهٔ بازار خواهند شد و هر دو را می‌توان از قبل به‌صورت پیش‌خرید سفارش داد.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا