سریال خاتون
فناوری

مشخصات احتمالی هواوی P40 پرو افشا شد

مشخصات احتمالی هواوی P40 پرو افشا شد

یکی از افشاگران تلفن‌های همراه هوشمند به نام ایشان آگاروال اطلاعات جدیدی را در رابطه با جدیدترین تلفن‌های همراه هواوی یعنی P40 و P40 پرو عرضه کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، همان‌طور که انتظار می‌رفت P40 پرو یک تلفن همراه متمرکز بر عکس‌برداری است. این همراه هوشمند با یک لنز 50 مگاپیکسلی عریض، یک لنز 40 مگاپیکسلی تلفوتو، یک سنسور time-of-flight و یک دوربین 12 مگاپیکسلی به بازار عرضه می‌شود.
 
گزارش‌ها حاکی از این است که لنز تلفوتو می‌تواند اشیا را با دقت 50 برابری بزرگنمایی کند. البته این مقدار زوم به میزان گلکسی اس 20 اولترا نیست اما ازآنجایی‌که زوم 100 برابری این همراه هوشمند چندان موفق عمل نکرده است پس این قابلیت نمی‌تواند یک برگ برنده در برابر P40 پرو باشد.
 
 
 
صفحه‌نمایش در نظر گرفته شده برای این تلفن همراه هوشمند 6.58 مگاپیکسلی است که یک دوربین 32 مگاپیکسلی سلفی به همراه یک سنسور ثبت عمق در سمت چپ آن تعبیه شده است. در تئوری این سنسور می‌تواند در ثبت تصاویر واقعی‌تر یا عمق جذاب‌تر به شما کمک کند.
 
آگاروال اعلام کرده است این همراه هوشمند دارای قطعه‌ای به نام Huawei XD Fusion Engine است. هنوز در رابطه با کارایی این قطعه اطلاعات دقیقی در دست نیست اما به نظر می‌رسد که قابلیت‌های آن تا حد زیادی شبیه به Pixel Visual Core گوگل است که زمان موردنیاز برای کامپایل عکس‌های HDR و تقویت جنبه‌های مختلف قابلیت‌های عکاسی را کاهش می‌دهد.
 
هر دو پرچم‌دارهای P40 پرو و P40 از پردازنده کایرین 990 استفاده می‌کند. این تراشه در سپتامبر گذشته توسط هواوی رونمایی شد. این پردازنده از یک مودم 5G ویژه استفاده می‌کند که با فرکانس‌های mmWave سازگاری ندارد و به همین دلیل نمی‌توان نتایج تست سرعت دانلود و آپلود این دستگاه را با S20 مقایسه کرد. علاوه بر این در رابطه با میزان رم در نظر گرفته شده برای این دو دستگاه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا