سریال خاتون
فناوری

میزان فروش گوشی‌های هوشمند ۵G هوآوی از مرز ۱۰ میلیون دستگاه عبور کرد

مدتی پیش هوآوی با برگزاری رویدادی آنلاین، مجموعه‌ای از محصولات و سرویس‌های جدید را رونمایی کرد. مدیران هوآوی از عملکرد سال گذشته این شرکت گفتند و گریزی هم به آمار و ارقام فروش فعلی زدند.

Richard Yu مدیرعامل بخش محصولات تجاری هوآوی در این رویداد اعلام کرد که فروش گوشی‌های هوشمند ۵G این شرکت از مرز ۱۰ میلیون دستگاه عبور کرده است. در سال ۲۰۱۹ میلادی هوآوی تعداد قابل توجهی گوشی هوشمند مجهز به قابلیت ارتباطی نسل پنجم یا همان ۵G را روانه بازار کرد تا آمار فروش این محصولات در سراسر جهان، تنها در سال گذشته میلادی به ۶.۹ میلیون دستگاه برسد.  

هوآوی کمپین گوشی‌های هوشمند ۵G را با رونمایی از Huawei Mate ۲۰ X ۵G آغاز کرد که تقریباً در تمامی بازارهای با پوشش ۵G، در اختیار مشتاقان و خریداران قرار گرفته است. در ادامه، پرچمدارهایی مانند Huawei Mate ۳۰ ۵G و Huawei Mate ۳۰ Pro ۵G را معرفی کرد تا این دو محصول، کنار نسخه پورشه دیزاین یعنی Huawei Mate ۳۰ RS Porsche Design قرار بگیرند. این رونمایی‌ها با پرده‌برداری از Huawei Mate X ۵G به عنوان یک گوشی مدرن انعطاف پذیر و البته Huawei Nova ۶ ۵G به عنوان محصولی جدید از سری Nova کامل شد.  

مدیرعامل هوآوی به این نکته هم اشاره کرد که هوآوی در مجموع، در سال ۲۰۱۹ میلادی تعداد ۲۴۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به فروش رسانده است که افزایش ۱۶.۸ درصدی آمار را در مقایسه سال به سال نشان می‌دهد.

این آمار و ارقام به هوآوی کمک کرده تا بار دیگر جایگاه خود را به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان تثبیت کند. کنار افزایش فروش در بازار گوشی‌های هوشمند، فروش کامپیوترهای شخصی هم با افزایش ۲۰۰ درصدی برای این برند داشته، در حوزه دستگاه‌های الکترونیکی پوشیدنی هم میزان فروش هوآوی در مقایسه با سال گذشته میلادی افزایش ۱۷۰ درصدی را تجربه کرده‌است.  

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا