سریال خاتون
فناوری

هکرها در بحران کرونا هم بیکار ننشستند!

هکرها در بحران کرونا هم بیکار ننشستند!

با افزایش دورکاری و خانه نشینی بعد از شیوع ویروس کرونا، هکرها نیز حملات خود را متوجه رایانه‌های خانگی کرده و به طور مرتب به آنها حمله می‌کنند.

به گزارش ایتنا از فارس، متخصصان امنیتی به کاربران توصیه کرده‌اند که رمز عبورهای مودم های وای – فای خود را به طور مرتب عوض کنند تا از هک شدن آنها جلوگیری کنند. فعال کردن سیستم های تایید هویت دو مرحله ای نیز توصیه دیگر کارشناسان امنیتی به مردم است.

آژانس امنیت سایبری هند هشدار داده که جانیان سایبری با ارسال ایمیل‌های فریبنده فیشینگ برای کاربران تلاش می‌کنند اطلاعات شخصی و کلمات عبور آنها را سرقت کنند. در برخی از این ایمیل‌ها به بهانه کمک رسانی به بیماران کرونایی تلاش شده تا داده های خصوصی افراد دزدیده شود و لذا افراد باید این ایمیل را پاک کرده و به آنها پاسخ ندهند.

برخی هکرها هم ایمیل‌هایی برای افراد ارسال می‌کنند که ظاهری شبیه به ایمیل‌های ارسالی از محل کار این افراد دارد و از این طریق برای دسترسی به داده های خصوصی کارمندان خانه نشین تلاش می کنند. با توجه به این مشکلات بهتر است کارمندان دورکار از شبکه های وی پی ان مورد تایید برای اتصال به اینترنت بهره بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا