سریال خاتون
فناوری

کدام کشورها پرسرعت‌ترین اینترنت را دارند؟

کدام کشورها پرسرعت‌ترین اینترنت را دارند؟


شاخص اوکلا نشان می‌دهد در ماه ژانویه ۲۰۲۰ امارات متحده عربی پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان را ارائه کرده است. در این رده بندی ایران در رده هفتادم قرار دارد.

شاخص تست جهانی سرعت اینترنت موبایل Ookla نشان می‌دهد در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی امارات متحده عربی پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان را ارائه کرده و از کره جنوبی پیشی گرفته است. این در حالی است که طبق آمار ماه دسامبر ۲۰۱۹ میلادی سرعت اینترنت موبایل امارات متحده عربی از قطر بیشتر، اما همچنان کمتر از کره جنوبی بود.

به گزارش ایتنا از مهر، در حال حاضر سرعت متوسط دانلود این کشور ۸۷.۰۱ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود ۲۴.۵۱ مگابیت برثانیه است. حال آنکه متوسط سرعت دانلود و آپلود اینترنت این کشور در ماه دسامبر به ترتیب ۸۶.۷۷ و ۲۵.۵۵ مگابیت برثانیه است.

این درحالی است که طبق این رده بندی، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه است. سرعت آپلود اطلاعات در ایران نیز ۱۲.۵۲ مگابیت برثانیه است و کشور ما در رده بندی مذکور در مرتبه ۷۰ قرار دارد.

جایگاه کره جنوبی

در رده دوم این فهرست کره جنوبی قرار دارد که سرعت دانلود اینترنت موبایل آن ۸۳.۹۰ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود اطلاعات آن ۱۷.۶۲ مگابیت برثانیه است. در رده سوم فهرست پرسرعت ترین اینترنت موبایل جهان نیز کشور قطر قرار دارد که سرعت دانلود اطلاعات آن ۸۲.۵۹ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود اطلاعات آن به ۲۱.۰۴ مگابیت برثانیه می‌رسد.

در این رده بندی در رتبه چهارم کانادا با سرعت دانلود ۷۱.۰۳ مگابیت برثانیه، در رده پنجم هلند با سرعت ۶۸.۲۱ مگابیت برثانیه، ششم چین با ۶۸.۲۱ مگابیت برثانیه، هفتم نروژ با سرعت ۶۶.۴۹ مگابیت برثانیه، هشتم بلغارستان با سرعت ۶۵.۰۹ مگابیت برثانیه، نهم استرالیا با سرعت ۶۳.۸۵ مگابیت برثانیه و در رده دهم کرواسی با سرعت دانلود ۶۲.۱۱ مگابیت برثانیه قرار دارند.

همچنین این فهرست نشان می‌دهد سرعت دانلود اینترنت موبایل برخی از کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان سعودی (۵۷.۴۶ مگابیت برثانیه) و کویت (۴۷.۲۳ مگابیت برثانیه)، بالاتر از سوئد (۴۷.۲۳ مگابیت برثانیه) و فرانسه (۴۶.۸۲ مگابیت برثانیه) بیشتر است.

آمریکا در رده ۳۵

علاوه برآن در این فهرست ایالات متحده آمریکا در رده ۳۵ قرار دارد. سرعت دانلود اینترنت موبایل در این کشور ۴۱.۲۳ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود آن ۱۰.۵۵ مگابیت برثانیه است.

در کنار این موارد رده بندی جهانی سرعت اینترنت موبایل Ookla نشان می‌دهد سرعت دانلود اینترنت موبایل آلمان ۳۶.۲۹ مگابیت برثانیه است. این کشور در رده ۴۳ فهرست قرار دارد. انگلیس نیز با سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۵.۵۶ مگابیت برثانیه در رده ۴۷ فهرست مذکور قرار دارد.

ترکیه نیز با سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۴.۶۱ مگابیت برثانیه در رده ۴۸ قرار دارد.

تست سرعت جهانی اینترنت هر ماه سرعت انتقال اطلاعات در اینترنت را در سراسر جهان بررسی می‌کند. اطلاعاتی که برای تنظیم این شاخص به کار می‌رود بر اساس تست‌های سرعت اینترنتی است که افراد مختلف در سراسر جهان انجام می‌دهند.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا