سریال خاتون
فناوری

کرونا تعداد کارمندان آمازون را افزایش داد!

کرونا تعداد کارمندان آمازون را افزایش داد!

شرکت خرده فروشی آنلاین آمازون تصمیم دارد ۱۰۰هزار کارگر جدید استخدام کند تا بتواند درخواست‌های مشتریان در اوج شیوع ویروس کرونا را پاسخ دهد.

به گزارش ایتنا از فارس، افزایش میزان تقاضا برای کالاها این شرکت فناوری را ناچار به استخدام هزاران نیروی جدید کرده است؛ آمازون همچنین تصمیم دارد به طور موقت ۲ دلار در ساعت دستمزد کارگران را افزایش دهد. 

برهمین اساس قرار است، نیروهای جدید آمازون در  قمست انبار و تحویل مشغول به کار شوند؛ با توجه به اینکه افراد بیشتری در تلاش هستند در خانه بمانند، خرید آنلاین به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

این شرکت تا پایان ماه آوریل میزان پرداخت کارگران آمریکایی را ۲ دلار در ساعت افزایش می‌دهد و کسانی که در انگلیس هستند ۲ پوند در هر ساعت افزایش حقوق دارند؛ آمازون در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا میزان پرداخت را تقریبا ۲ یورو در ساعت افزایش می‌دهد. 

آمازون می‌گوید که تا آنجا که ممکن است امنیت کارمندان خود را تأمین می‌کند و محیط کار را ضدعفونی کرده است، اما این شرکت سابقه درخشانی در زمینه حفظ ایمنی کارمندان خود ندارد و طبق گفته محققان مؤسسه فناوری ماساچوست، ویروس کرونا می‌تواند حداقل برای یک روز در جعبه‌های مقوایی زنده بماند. 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا