سریال خاتون
فناوری

گسترش تنوع لپ‌تاپ‌های هوآوی با رونمایی از مدل Matebook X

در همین مدت کوتاههوآوی موفق به کسب رتبه دوم در بازار لپ‌تاپ چین شده و در عمل تبدیل به اولین گزینه خریداران در لپ‌تاپ‌های مبتنی بر سیستم‌عامل «ویندوز» (Windows) شده است. اما چگونه این موفقیت به دست آمده است؟ عده‌ای طراحی زیبا را دلیل این موفقیت می‌دانند یا بسیاری قابلیت‌های پیشرفته این لپ‌تاپ‌ها را دلیل موفقیت آنها می‌دانند. اما جواب این سوال انتخاب راه سخت نوآوری بدون توقف در مسیر کاری است.

نسل جدید لپ‌تاپ هوآوی Matebook X با طراحی ظاهری آینده‌نگرانه و توسعه نرم‌افزاری عالی می‌تواند شاهدی بر این مدعا باشد. وقتی بازیگران صنعت لپ‌تاپ دنیا در حال تکرار طرح‌های آزموده شده خود در سال ۲۰۱۸ بودند، هوآوی لپ‌تاپ پرچمدار Huawei Matebook X Pro را ارائه کرد. این مدل اولین لپ‌تاپی بود که از فناوری صفحه‌نمایش Fullview مانند گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کرد. این اقدام باعث تغییر ظاهر نه چندان جذاب لپ‌تاپ‌ها در آن دوره شد که تا کنون نیز پا برجا است.

اما نسل جدید هوآوی Matebook X به شدت باریک و سبک است. این لپ‌تاپ در عریض‌ترین قسمت فقط ۱۳.۶ میلی‌متر عرض داشته و وزن کامل آن حدود یک کیلوگرم است. بدنه ۱۳ اینجی آن را می‌توان  با سایز یک ورق A۴مقایسه کرد. به راحتی در یک کیف دستی جا شده و با دو انگشت قابل حمل است. این دستگاه مخصوص تجار و مدیرانی ساخته شده که مجبور به سفرهای زیاد و روزانه هستند. با وزنی حدود دو بطری آب، جابه‌جاییهوآوی Matebook X بسیار آسان خواهد بود.

طراحی بدنه سری X هوآوی همواره مورد علاقه کاربران بوده است. در هوآوی Matebook X این طراحی به کمک اضافه شدن رنگ‌هایی جذاب تقویت شده است. دو رنگ جدید اضافه شده سبز جنگلی و نقره‌ای سرد هستند که آرامش خاطر حاصل از رنگ‌های زیبا را به محیط کار شما اضافه خواهند کرد. نوآوری‌های لپ‌تاپ هوآوی Matebook X به اینجا ختم نمی‌شود. کنار صفحه‌نمایش کامل خود، این دستگاه مجهز به دوربین مخفی‌شونده، نسبت ابعاد صفحه نمایش ۳:۲، صفحه‌نمایش لمسی و نوآوری‌های دیگر است.

برای ذخیره صفحه‌نمایش و محتویات آن می‌توانید از قابلیت جدید و آسان کشیدن سه انگشت بر صفحه‌نمایش استفاده کنید. پس از ذخیره شدن این عکس، هوآوی Matebook X می‌تواند به صورت خودکار متون موجود در آن را تشخیص داده و در فایلی جداگانه کنار عکس ذخیره کند. این قابلیت برای افراد پر مشغله بسیار سودمند است، چرا که نیاز آنها به تایپ را به آسانی رفع می‌کند.

دوربین مخفی‌شونده این لپ‌تاپ نیز که شاخصه اصلی کلی لپ‌تاپ‌های سری Matebook هوآوی است به شما امنیتی بالا را هدیه می‌دهد. به آسانی می‌توانید در صورت عدم استفاده از دوربین آن را در جای خود قرار دهید تا به هیچ وجه امکان ارسال تصویر حتی به صورت ناخواسته نیزوجود نداشته باشد.

در زمینه نرم‌افزارنیز امکان ارتباط و استفاده هم‌زمان از لپ‌تاپ کنار گوشی هوشمند نیز وجود دارد. پس ازاتصال دو دستگاه به کمک Multi-Screen Collaboration می‌توانید از امکانات دو دستگاه به صورت هم‌زمان استفاده کرده و به جابه‌جایی اطلاعات بین این دو بپردازید. برای مثال استفاده از دوربین قدرتمند گوشی روی لپ‌تاپ یا انجام تغییرات دلخواه بر روی متن موجود در لپ‌تاپ از گوشی در این شیوه امکان پذیر است.

هر آنچه به ارائه لپ‌تاپ جدید هوآوی Matebook X نزدیک‌تر می‌شویم، بیشتر با این دستگاه آشنا خواهیم شد اما به نظر می‌رسد تیم طراحی هوآوی مصمم است در حوزه لپ‌تاپ با گسترش تنوع محصولات، به رشد خود در این حوزه ادامه دهد.

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا