سریال خاتون
فناوری

گوگل فوتوز پشتیبان گیری خودکار از واتس‌اپ و اینستاگرام را متوقف کرد

گوگل فوتوز پشتیبان گیری خودکار از واتس‌اپ و اینستاگرام را متوقف کرد

گوگل تصمیم گرفته است که به‌منظور حفظ منابع، به‌صورت موقتی پشتیبان گیری پیش‌فرض از شبکه‌های  اجتماعی را متوقف کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، گوگل فوتوز ازاین‌پس به‌صورت پیش‌فرض از شبکه‌های اجتماعی نظیر واتس اپ، فیس‌بوک، اینستاگرام و… پشتیبان گیری نمی‌کند. گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که گوگل این کار را برای حفظ منابع آنجا داده است زیرا افراد در طی همه‌گیری ویروس کرونا تصاویر و ویدیوهای بیشتری را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.
 
البته توضیحات ارائه شده در این زمینه خبر از آن می‌دهد که این تغییر موقتی است و شما می‌توانید به‌صورت دستی پشتیبان گیری از هر سرویسی را از نو فعال کنید. بسیاری از افراد ممکن است حتی از این تصمیم گوگل آگاه نشوند و البته مشکلی هم در این رابطه پیش نخواهد آمد زیرا شبکه‌های اجتماعی معمولا تا زمانی که خودتان نخواهید، عکسی که به اشتراک گذاشته‌اید را پاک نمی‌کند.
 
 
 
هنوز بسیاری از افراد در دنیا در قرنطینه به سر می‌برند و لحظات زندگی خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. در این حین گوگل فوتوز بدون این که کاربر را با خبر کند، پهنای باند زیادی مصرف می‌کند و گوگل نیز برای جلوگیری از همین موضوع چنین تصمیمی گرفته است. بسیاری از سرویس‌های دیگر از قبیل یوتیوب و نت فلیکس نیز برای کاهش پهنای باند حاصله از قرنطینه افراد در دوران شیوع کرونا اقداماتی را انجام داده‌اند.
 
در حال حاضر گزینه « back up & sync» برای فولدرهای توییتر، دانلودها، اینستاگرام، اسکرین شات ها، اسلک و واتس اپ غیر فعال شده است. همچنین لاین، هلو، اسنپ چت، وایر و پیام‌رسان فیس‌بوک ازجمله سرویس‌های دیگری هستند که از این تصمیم گوگل متأثر شده‌اند.  
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا