سریال خاتون
فناوری

۵ روش آسان برای خرید شارژ موبایل

بنابراین، شارژ کردن تلفن همراه، یکی از کارهایی است که باید در آن حرفه‌ای باشیم و تمام روش‌های موجود برای این کار را بدانیم. در این مقاله به سراغ بهترین روش‌های خرید شارژ موبایل می‌گردیم. با ما همراه باشید.

روش اول: استفاده از کدهای دستوری (USSD)

کدهای دستوری، روشی ساده برای خرید شارژ تلفن همراه به شمار می‌روند. تنها کاری که باید در این زمینه انجام دهید، شماره‌گیری این کدها و خرید شارژ موبایل است. البته استفاده از این روش، نکته‌های مثبت و منفی خاص خودش را دارد که برایتان می‌گوییم:

نکته‌های مثبت استفاده از USSD

· بدون نیاز به اینترنت

مشکلات استفاده از USSD

· نیاز به حفظ بودن اطلاعات کارت بانکی (شماره کارت، رمز دوم)

· مشکل در حفظ کردن کدهای شبیه به هم

· در منگنه گذاشتن کاربر از نظر زمانی (باید تمام مراحل خرید شارژ را تقریبا سریع انجام دهید. وگرنه از محیط کد، خارج می‌شوید.)

·  استفاده از کدهای USSD با ریسک و باگ‌های امنیتی همراه است.

· وابسته بودن اجرای کدها به میزان آنتن تلفن همراه (اگر آنتن تلفن همراهتان نوسان داشته باشد، احتمالا در خرید شارژ موبایل دچار مشکل می‌شوید.)

چند کد دستوری که با استفاده از آنها می‌توانید شارژ موبایل بخرید:

· همراه اول:  #۱* و #۱۲۳* و…

· ایرانسل:  *۱۴۱*# رمز شارژ # و…

· آپ:  #۷۳۳*

· هف‌هشتاد: #۷۸۰*

روش دوم: استفاده از پایانه فروش

از دستگاه‌های پوز (POS) یا همان پایانه‌های فروشگاهی هم می‌توان برای خرید شارژ موبایل استفاده کرد. روش کار با این دستگاه‌ها ساده است و با چند دکمه خرید انجام می‌شود. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که در این روش باید حتما دسترسی به دستگاه پوز (POS) فراهم باشد.

روش سوم: استفاده از دستگاه خودپرداز (ATM)

روش خرید از دستگاه خودپرداز هم مثل خرید از پایانه‌های فروشگاهی است. به این ترتیب که بعد از وارد کردن کارت بانکی، باید گزینه سایر خدمات را بزنید و بعد از مشخص کردن اپراتور و مبلغ، رمز شارژ را در رسید خود دریافت کنید.

روش چهارم: استفاده از وب‌سایت‌ها

گذشته از کدهای دستوری و اپلیکیشن‌ها از وب‌سایت‌ها نیز می‌توان شارژ تهیه کرد. اگر با بحث‌های امنیتی در محیط وب آشنا نیستند، پروسه خرید از وب سایت‌ها کمی دارای ریسک است. بنابراین سعی کنید از سایت‌هایی که نماد اعتماد الکترونیکی واقعی دارند، خرید کنید. علاوه بر این، به هنگام ورود به درگاه بانک، حتما آدرس سایت را دوباره و با دقت، مورد بررسی قرار دهید. به چند نمونه از وب‌سایت‌های معتبر خرید شارژ موبایل توجه کنید:

· همراه اول (mci.ir)

· ایرانسل (irancell.ir)

· رایتل (rightel.ir)

· سامانه بام (متعلق به بانک ملی)

· و …

روش پنجم: استفاده از اپلیکیشن‌ها

ترکیب گوشی موبایل و اینترنت، فرصت زندگی آسان‌تر را برای کاربران فراهم کرده است. اپلیکیشن‌های موبایل نیز با استفاده از قدرت دنیای مجازی، هر روز امکانات تازه‌تری را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. یکی از این ماجراهای مفید، خرید شارژ سیم کارت انواع اپراتورها است. برخلاف کدهای دستوری می‌توانید با نصب اپلیکیشن‌ها از سرویس‌های بیشتری استفاده کنید. علاوه بر این، دیگر مجبور به حفظ کردن کدهای عجیب و غریب نیستید. در ایران، اپلیکیشن‌های خوبی برای خرید شارژ موبایل وجود دارد. بیایید برخی از آنها را با هم بررسی کنیم:

۱. اپلیکیشن‌های همراه بانک

بانکداری اینترنتی نیز همگام با اپراتورها و سایر اپلیکیشن‌های پرداخت، بخشی از خدمات خود را به خرید شارژ تلفن همراه اختصاص داده‌ است. استفاده از این روش، نیازمند داشتن یک حساب بانکی فعال، مراجعه به بانک و درخواست فعال‌سازی همراه بانک است. برخی از اپلیکیشن‌های بانکی شامل موارد زیر می‌شوند:

· اپلیکیشن بانک ملی (بام)

· اپلیکیشن بانک صادرات

· اپلیکیشن بانک ملت

· اپلیکیشن بانک کشاورزی

· و…

۲. اپلیکیشن اپراتورهای همراه

هر کدام از اپراتورهای تلفن همراه، اپلیکیشن مخصوص به خودشان را دارند. خرید شارژ، یکی از بخش‌های مهم این برنامه‌ها به شمار می‌رود. تنها کافی است برنامه مخصوص به اپراتور خود را در گوشی‌تان نصب کرده و از امکانات آن استفاده کنید. البته باید اشاره کرد که یکی از محدودیت‌های این اپلیکیشن‌ها امکان خرید شارژ، فقط از اپراتور مخصوص به خودشان است. بنابراین، شاید مجبور شوید برای هر سیم‌کارت، یک اپلیکیشن نصب کنید که سرویس‌های محدودی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند.

برخی از اپلیکیشن‌های این گروه شامل موارد زیر می‌شوند:

· ایرانسل من

· همراه من

· رایتل من

۳. اپلیکیشن‌های پرداخت

شاید بهترین روش در خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی استفاده از این اپلیکیشن‌ها باشد. در اپلیکیشن‌های پرداخت، امکان خرید بسته‌های شارژ از اپراتورهای مختلف با حفظ امنیت فراهم شده است. از طرفی با توجه به استقبال کاربران از این اپلیکیشن‌ها، رابط کاربری آنها وضعیت بهتری نسبت به اپلیکیشن‌های دیگر دارد.

کاربردهای اپلیکیشن‌های پرداخت فقط به خرید شارژ محدود نمی‌شود. در این اپلیکیشن‌ها علاوه بر خرید شارژ می‌توانید از سرویس‌های کاربردی دیگری مانند: خرید اینترنت، پرداخت قبوض، انجام کارهای بانکی و … هم استفاده کنید.

برخی از اپلیکیشن‌های پرداخت شامل موارد زیر می‌شوند:

· اپلیکیشن آپ

· اپلیکیشن کیپاد

· اپلیکیشن  ۷۲۴

نظر شما چیست؟

معمولا از چه روشی برای خرید شارژ موبایل خود استفاده می‌کنید؟

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا