فناوری

امکان استفاده از گوشی گلکسی S20 سامسونگ به عنوان جایگزین اسناد هویت ملی در آلمان

امکان استفاده از گوشی گلکسی S20 سامسونگ به عنوان جایگزین اسناد هویت ملی در آلمان

احتمالا بیشتر افراد اسمارتفون‌های سامسونگ را اصولا به عنوان دستگاه‌های مخصوص استفاده‌های معمول بشناسند، ولی این شرکت تقریبا چندین دهه است که به سرویس‌دهی به نیازهای تخصصی‌تر سازمانی نیز پرداخته است به این خاطر بوده است که پلتفرم امنیتی Samsung Knox خود را توسعه داده و اکنون در حال ارتقاء بخشیدن به اقداماتش از طریق جلب رضایت یکی از ایرادگیرترین بخش‌ها است.

با این حال، حداقل در آلمان سامسونگ با موفقیت دولت را قانع کرده که به گلکسی S20 به عنوان جایگزینی برای کارت شناسایی فیزیکی و اسنادی که شهروندان همیشه با خود به همراه دارند گواهی دهد.  

 

به گزارش ایتنا به نقل از اسلش‌گیر، البته منظور این نیست که یک گوشی سامسونگ جایگزین کارت شناسایی ملی خواهد شد. راهکار eID یا کارت شناسایی الکترونیکی سامسونگ بیشتر شبیه Samsung Pay برای جایگزینی پول نقد، کارت‌های اعتباری، و کوپنهای عضویت است. به جای اینکه همیشه آنها را در کیف یا جیبتان به همراه داشته باشید، می‌توانید آنها را در دستگاهی که تقریبا همیشه با خودتان به همراه دارید ذخیره کنید: اسمارتفونتان.

 

با توجه به افزایش ریسک با این روش، ساختار امنیتی که سامسونگ مورد استفاده قرار می‌دهد حتی از آنچه برای مصرف‌کنندگان یا حتی سازمانها استفاده می‌شود هم پیشرفته‌تر است.

 

یک عنصر امنیتی تعبیه‌شده یا eSE سخت‌افزار امنیتی است که امکان اجرائی شدن این سیستم eID و فضایی که از نظر فیزیکی جدا و رمزنگاری شده درون گوشی گلکسی S20 است را فراهم می‌آورد. البته، این روزها ساختارهای محصورشده در امنیت اینچنینی در اسمارتفون‌ها نامعلمول نیست ولی eSE سامسونگ از برخی قابلیت‌های ویژه دیگر نیز بهره‌مند است.  

 
آیا با آن دسته از کیفها و قاب گوشیهای دارای مسدودکننده‌های RFID و قابلیتهای مربوطه آشنایی دارید؟ از تبلیغات اینگونه پیداست که eSE دقیقا همین کار می‌کند، و وضعیت قدرت گوشی و تابش الکترومغناطیسی را از چشم افراد غیرمجاز دور نگه می‌دارد.

 

اگر هم روزی گوشی سرقت یا گم شود، کلیدهای رمزنگاری و سنسورها، حتی در زمانی که دسترسی فیزیکی وجود دارد، دستکاری غیرمجاز را شناسایی و از آن ممانعت می‌کنند.

 

قطعا این یک برد PR بزرگ برای سامسونگ است که سری گلکسی S20 برای استفاده به عنوان کارت شناسایی آلمانی گواهی دریافت کرده است.

 

وعده داده شده که روند ثبت (رجیستر) به سادگی ضربه زدن آرام روی یک کارت شناسایی ملی دارای قابلیت NFC که پشت یک S20 قرار داده شده برای شروع این فرایند است. به محض احرازهویت شدن، این گوشی اسناد شناسایی ملی کاربر را ذخیره خواهد کرد که سپس می‌تواند برای اهداف رسمی مانند گشایش یک حساب بانکی استفاده شود.

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا