فناوری

انقلاب در طراحی مک‌بوک ایر در سال 2021

انقلاب در طراحی مک‌بوک ایر در سال 2021

شرکت اپل چندین سال متوالی است که مک بوک‌ها ایر را با فرمت ظاهری یکسانی روانه بازار می‌کند ولی اخبار جدید و منتشر شده خبر از آن دارند که این ساختار به زودی دستخوش تغییر خواهد شد و در سال 2021 شاهد یک جهش در این زمینه خواهیم بود.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، مک بوک ایر بدون شک در زمان عرضه نخستین مدل در تاریخ خود انقلابی بسیار بزرگ را به راه انداخت ولی این انقلاب در نسل‌های بعدی با تکرار همراه بود که البته با توجه به زیبایی این محصول ایراد بزرگی محسوب نمی‌شد. با این حال به نظر می‌رسد که سرانجام زمان تغییر فرا رسیده است.
 
اطلاعات منتشر شده خبر از این دارند که مک بوک ایرهای نسل بعدی قرار است تا از نظر ظاهری با یک انقلاب همراه شوند و به صورت باریک‌تر، سبک‌تر و با امکاناتی بیشتر به کاربران این محصولات عرضه شوند.
 
اولین تغییر اصلی در این سری جدی به احتمال فراوان چشم‌پوشی کردن اپل از تعبیه درگاه یو اس بی نوع C خواهد بود و این درگاه‌ها قرار است تا جای خود را به درگاه‌های شارژ MagSafe بدهند.  شایان ذکر است که ای قابلیت در مک بوک پروهای 16 اینچی نیز حاضر خواهد بود.
 
 
 
شایان ذکر است که سیستم MagSafe در حقیقت یک درگاه ورودی خاص برای شارژ است که به صورت مغناطیسی عمل می‌کند و به همین دلیل وصل و قطع کردن آن از دستگاه بسیار ساده‌تر از وارد کردن یک جک به یک پورت خاص مانند یو اس بی نوع C خواهد بود.
 
از دیگر تغییراتی که قرار است تا مک بوک ایر 13 اینچی برای کاربران به همراه بیاورد، کوچک‌تر کردن حاشیه نمایشگر است که مسلمکا به زیبایی این محصول خواهد افزود. همچنین یک پردازنده بر پایه فناوری‌های ARM در قلب پردازشی این دستگاه کار خواهد کرد و جایگزین پردازنده‌های M1 حاضر در نسل فعلی خواهد شد.
 
زمان عرضه این محصول جدید هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است ولی زودترین زمان عرضه آن در نیمه دوم سال 2021 و دیرترین زمان عرضه آن در اوایل سال 2022 خواهد بود.
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا