فناوری

اپل در فرانسه ۱.۲ میلیارد دلار جریمه شد!

اپل در فرانسه ۱.۲ میلیارد دلار جریمه شد!


سازمان رقابت‌های آزاد فرانسه جریمه‌ای ۱.۲ میلیارد دلاری برای اپل تعیین کرده است. این شرکت متهم شده با توزیع کنندگان محصولاتش در فرانسه قراردادی امضا کرده تا قیمت این کالاها را بالا نگه دارد.

به گزارش ایتنا از مهر، قانونگذاران فرانسوی جریمه‌ای ۱.۲ میلیارد دلاری برای اپل تعیین کردند. این شرکت متهم است برای بالا نگه داشتن قیمت محصولاتش قراردادهایی با توزیع کنندگان در فرانسه بسته است.

به گفته این سازمان اپل و فروشندگان بزرگ محصولات این شرکت توافق کرده اند تا بهای آیپد و برخی محصولات دیگر این شرکت را براساس قیمت گذاری شرکت تولید کننده، تعیین کنند. البته در قراردادهای مذکور  نامی از آیفون برده نشده است.

اپل در بیانیه‌ای از این روند دفاع کرد و نوشت: سرمایه گذاری و نوآوری شرکت ما از حفظ بیش از ۲۴۰ هزار شغل در فرانسه پشتیبانی می‌کند.

دو فروشنده بزرگ محصولات اپل در فرانسه یعنی «تک داتا» و «اینگرام میکرو» نیز رویهم به پرداخت ۱۵۵ میلیون دلار جریمه محکوم شده اند. به گفته سازمان رقابت های آزاد فرانسه اپل و این فروشندگان برای عدم رقابت با یکدیگر توافق کرده‌اند.

سازمان رقابت‌های آزاد فرانسه نیز در بیانیه‌ای در این باره نوشت: اپل از نقطه ضعف توزیع کنندگان و اتکای آنان به این شرکت سو استفاده کرده است. به این ترتیب از رقابت میان کانال‌های مختلف توزیع محصولات اپل شده است. در نتیجه این روند مصرف کنندگان خسارت می‌بینند.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا