فناوری

سرعت اینترنت همراه در ایران به ۲۶ مگابایت رسید

سرعت اینترنت همراه در ایران به ۲۶ مگابایت رسید


متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل تا پایان نخستین ماه سال ۲۰۲۱ در ایران، ۲۶.۰۹ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۵ از میان ۱۴۰ کشور می‌رساند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی محسوب می‌شود. طبق اطلاعات وب‌سایت Speedtest که شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند، تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۷.۲۰ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل،  ۱۲.۶۷ مگابیت‌برثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۴۳ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۲.۳۱ مگابیت‌برثانیه بود.

طبق آخرین آمار، تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی‌ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود  ۵۱.۲۸ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی‌ثانیه است.

 
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۸۳.۰۳ مگابیت‌برثانیه)، کره جنوبی (۱۷۱.۲۶ مگابیت‌برثانیه)، قطر (۱۷۰.۶۵ مگابیت‌برثانیه)، چین (۱۴۹.۶۸ مگابیت‌برثانیه) و عربستان سعودی (۱۱۵.۸۴ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد. همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور ( ۲۴۷.۵۴ مگابیت‌برثانیه)، هنگ‌کنگ (۲۲۹.۴۵ مگابیت‌برثانیه)، تایلند (۲۲۰.۵۹ مگابیت‌برثانیه)، رومانی (۱۹۸.۰۱ مگابیت‌برثانیه) و دانمارک (۱۹۰.۳۲ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد.

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۰۹ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۵ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است. این در حالی است که در ماه دسامبر ۲۰۲۰، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۳۰ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت‌برثانیه بود.

 
همچنین طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از اوکراین و مائوروتیوس کندتر و از فیلیپین و عراق سریع‌تر است.

 
در حال حاضر در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۴۲ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۱ از ۱۷۵ کشور می‌رساند. در حوزه اینترنت ثابت در ماه دسامبر، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۸.۳۳ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۱۳ مگابیت‌برثانیه بود.

همچنین طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از توگو و هندوراس کندتر و از صحرای غربی و نیکاراگوئه سریع‌تر است.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا