سریال خاتون
فناوری

شستشوی مبل برای خانه تکانی نوروز 1400

شستشوی مبل برای خانه تکانی نوروز 1400

—————- رپرتاژ آگهی —————–

با نزدیک شدن نوروز هرساله در اسفند ماه، تنور خانه تکانی در همه جای ایران داغ می‌شود و ما ایرانی‌ها با نظافت خانه یا خانه تکانی و حتی شستشوی لباس‌ها، در کنار خرید سال نو به استقبال سال جدید می‌رویم. شستشوی مبل یک بخش مهم در خانه تکانی است که در این مقاله تلاش کردیم نکاتی مهم درباره‌ی تمیز نگه‌داشتن و شستشو مبل ارائه دهیم.

چرا شستشوی مبل را باید هرسال انجام دهیم؟

مبل‌ها وسیله پرکاربردی در خانه هستند و مدت زیادی از روز روی مبل می‌نشینیم و استراحت می‌کنیم. تمیز کردن مبل، به سبب اینکه می‌تواند منشأ رشد باکتری‌ها و ویروس‌ها باشد، امری بسیار مهم است. از طرفی اگر شستشو مبل به‌موقع انجام نگیرد و لکه‌های به وجود آمده روی آن به‌موقع پاک نشود، ظاهر مبل پس از مدتی تغییر می‌کند و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

برای تمیز نگه‌داشتن مبل چکار باید کرد؟

برای اینکه مبل‌های خود را همیشه تمیز نگه دارید باید نکاتی را رعایت کنید تا هم مبل شما همیشه تمیز باشد و هم عمر پارچه آن را بالا ببرید. با توجه به قیمت بالای لوازم خانه و به‌خصوص مبل‌ها، بهتر است که مراقبت‌هایی را انجام دهید.

لکه‌ها را به‌سرعت پاک کنید!

زمانی که لکه‌ای روی مبل به وجود آمد به‌سرعت برای پاک کردنش اقدام کنید تا باگذشت زمان به بافت پارچه مبل آسیب وارد نکند و راحت‌تر پاک شود. این لکه‌ها می‌توانند حاصل از ریختن نوشابه، غذا، شیرینی و میوه باشند. اگر سریع اقدام کنید جای نگرانی نیست و مبل را به‌راحتی  می‌توانید پاک کنید. استفاده از محلول جوش شیرین و آب یا محلول آب و سرکه، برای از بین لکه‌ها بسیار مناسب و پرکاربرد است. دقت کنید اگر پارچه مبل شما چرم است نباید از آب زیاد هنگام شستشو استفاده کنید.

برچسب توصیه‌های سازنده مبل را مطالعه کنید

قبل از استفاده از هرگونه مواد شوینده، توصیه شستشو سازنده مبل را مطالعه کنید. این توصیه‌ها معمولاً در برچسب‌هایی که به مبل چسبیده، نوشته شده است. استفاده نادرست از مواد شوینده می‌تواند به پارچه مبل آسیب بزند.

مبل‌ها را هر دو هفته جاروبرقی بکشید 

 

 


 

سعی کنید هر دو هفته یک بار یا بعد از مهمانی‌ها، مبل‌ را با جاروبرقی یا جارو شارژی، تمیز کنید تا مبل دیرتر نیاز به‌ شستشو پیدا کند. دقت کنید هنگام جارو کشیدن حتماً فاصله بین دیواره‌ها و دسته‌ها با بالشتک‌های زیرین مبل را به کمک لوله جاروبرقی با دقت تمیز کنید تا اگر خرده‌های غذا در آن قسمت جمع شده بود توسط مکش موتور جاروبرقی یا جارو شارژی، مکیده شود.

قبل از استفاده مواد شوینده ابتدا در یک قسمت مبل امتحانش کنید

زمانی که از مواد شوینده خانگی یا شیمیایی برای شستن مبل و پاک کردن لکه‌ها استفاده می‌کنید ابتدا در یک قسمت از پارچه مبل که کمترین دید را دارد، امتحان کنید تا اگر با پارچه سازگار نبود به‌ظاهر مبل آسیب وارد نشود.

پس از شستشو اجازه دهید تا پارچه مبل خشک شود

از هر روش شستشو که استفاده می‌کنید، در پایان شستشو اجازه دهید پارچه خشک شود و قبل از خشک شدن پارچه از نشستن پرهیز کنید. خشک‌کردن پارچه را با یک حوله یا پارچه خشک می‌توانید انجام دهید. همچنین باز گذاشتن پنجره‌ها برای تهویه شدن هوای اتاق و آمدن هوای تازه می‌تواند به خشک پارچه کمک کند.

بخار شویی مبل، بهترین روش برای شستشو 

 

 


 

استفاده از دستگاه بخارشوی برای تمیزی مبل و کاناپه‌ها، بهترین روش برای محافظت از عمر پارچه مبل و تمیزی مبل محسوب می‌شود. در این روش با استفاده از بخارآب ضدعفونی لایه‌های درونی مبل در کنار لایه رویی مبل انجام می‌شود و پارچه مبل به سبب بخار، صاف و بدون چروک باقی می‌ماند. در کمتر از 1 ساعت تمام مبل‌های خانه را می‌توانید شستشو دهید.

شستشو دستی، پرکاربردترین روش شستشوی مبل

اگر در خانه دستگاه بخارشوی ندارید، جای نگرانی نیست؛ شما می‌توانید یک حوله را با آب ولرم مرطوب کنید و روی مبل بکشید. سپس با استفاده از ابر و شامپوی فرش، شامپو سر یا مواد شوینده دیگر با توجه به راهنمای شستشو مبل، سطح مبل را با ابر بکشید تا لکه‌ها و کثیفی‌ها از بین برود. دقت کنید که ابر را باید چندین بار فشار دهید تا کل ابر کف شود و بعد آن را به روی مبل بکشید. بلافاصله بعد از کشیدن ابر با دستمال یا حوله کف‌ها را از بین ببرید و در پایان پارچه مبل را خشک کنید.

 

در خانه تکانی‌ها شستشوی پرده‌، تغییر دکوراسیون منزل، شستشوی پتو، تمیز کردن کاغذ دیواری، شستشوی حوله و لباس نیز انجام می‌شود. البته برای شستشوی پرده‌، حوله و لباس خود می‌توانید از افراد متخصص نیز کمک بگیرید. شما با سپردن انواع لباس، پتوها، لحاف، پرده، پادری، رومبلی و رومیزی‌های خود به خشکشویی دیجی واش می‌توانید خیالتان را از شستشوی این لباس‌ها و وسایل خانه راحت کنید.

مزیت بزرگ خشکشویی مکانیزه دیجی واش این است که شما هفت روز هفته حتی جمعه‌ها به‌صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن لباس‌ها را از شما تحویل بگیرند و پس از خشکشویی و شستشو، درب منزل تحویل دهند. برای داشتن زمان کافی در خانه تکانی، شستشو لباس‌ها خود را به خشکشویی DigiWash بسپارید. در این مقاله تلاش شد نکاتی درباره نگهداری و شستشوی مبل ارائه دهیم.

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا