فناوری

عجیب‌ ترین تصاویری که از سیاره سرخ ثبت شده است! +تصاویر

عکس گرفته‌شده یک پانورامای ۱.۸ گیگاپیکسل بسیار دقیق است که ما را با سطح “سیاره سرخ” آشناتر می‌کند. این عکس از بیش از ۱۰۰۰ تصویر جداگانه تشکیل شده که دارای بالاترین وضوح تصویر از مریخ است.

در حالی که تیم ماموریت از روز شکرگزاری خود لذت می‌بردند، زمان مناسبی برای عکاسی بود، بنابراین شروع به گرفتن مجموعه‌ای از عکس‌ها کرد. این تیم، در اواخر نوامبر ۲۰۱۹ در طول یک هفته از دوربین های MastCams برای گرفتن عکس استفاده کرد. این تیم، از لنزهای تله فوتو دوربین‌های Mastcams برای گرفتن تصاویر از منطقه گلن توریدون (Glen Torridon) که در کنار کوه شارپ (Mount Sharp) واقع شده، استفاده کرد. نام این منطقه مریخ از نام منطقه‌ای در اسکاتلند گرفته شده که هر دو محیط، مناظر خارق‌العاده‌ای دارند.

این منطقه با خاک رس پوشانده شده و درست در جوار بلندترین قله مریخ – کوه شارپ – واقع در مرکز گودال گیل (Gale crater) قرار دارد. این تیم، تقریبا هفت سال پیش در گودال وسیع ۹۶ مایلی فرود آمد و از سال ۲۰۱۴ در کوهپایه کوه شارپ در حال گردش است. این ماموریت ۲.۵ میلیارد دلاری امیدوار است که در مورد گذشته مریخ و اینکه آیا این سیاره میزبان زندگی میکروبی بوده یا نه، اطلاعات بیشتری کسب کند. یافته‌های این تیم، در حال حاضر شامل شواهدی است مبنی بر اینکه این گودال به احتمال زیاد یک دریاچه بزرگ و دارای سیستم رودخانه‌ای بوده است.

در حالی که تیم ماموریت یک عکس پانورامای ۱.۳ گیگاپیکسل را در سال ۲۰۱۳ گرفته بود، این تصویر جدید واقعاً عکس ویژه‌ای است. اشوین واسوادا (Ashwin Vasavada)، دانشمند این پروژه در آزمایشگاه جت ناسا، که مرکز ماموریت این تیم مریخ نوردی است، گفت: “در حالی که بسیاری از اعضای تیم ما در خانه از خوردن بوقلمون لذت می‌بردند، تیم ما این اتفاق لذت بخش را به وجود آورد. ”  “این اولین بار است که طی این مأموریت، عملیات خود را به یک پانورامای استریوی ۳۶۰ درجه اختصاص داده‌ایم. “

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا