فناوری

نصب ۲۵ هزار پورت VDSL در تهران

نصب ۲۵ هزار پورت VDSL در تهران

یکی از راه‌های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL به جای ADSL است. با این جایگزینی، ‌ بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می‌توان تجهیزات را با استفاده از فیبر نوری به نزدیک کاربران برد و پس از آن روی همان سیم مسی است، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاهش پیدا می‌کند و می‌توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، ‌محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بارها به این موضوع اشاره کرده و چندی پیش هم از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی با این جایگزینی خبر داد. او همچنین از آغاز فرآیند جایگزینی ADSL با VDSL خبر داد و اعلام کرد روزانه ۱۰ هزار مشترک در شرکت‌های مخابرات و شاتل در شهرهای استان و قم به VDSL ارتقا پیدا می‌کنند.

در این راستا سید مجید صدری از دایری(نصب) ۲۵ هزار پورت اینترنت VDSL در شهر تهران و ۶۰۰۰ پورت اینترنت VDSL در قم به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL خبر داد و گفت: مشتریان برای ثبت تقاضای تغییر تکنولوژی سرویس اینترنت خود از ADSL به VDSL به منظور بهره‌مندی از سرعت بیشتر حداقل (تا چهار برابر) به صفحه کاربری خود به آدرس adsl.tci.ir و نشانی اینترنتی www.tci.ir/vdslreq مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند.

وی با اشاره به اجرای دستور وزیر ارتباطات در این مورد اظهار کرد: با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، فرآیند نصب تجهیزات با سرعت مطلوبی در حال انجام است. بخشی از مشترکین اینترنت پرسرعت شهر تهران و قم دارای  VDSL با سرعت حداقل چهار برابری شده‌اند و مابقی متقاضیان نیز در روزهای آینده صورت می‌پذیرد و مابقی پورت‌های ADSL نیز به  VDSL تبدیل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص کشور به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همه مراحل به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، گفت: مشتریان لازم است برای ثبت‌نام از درگاه‌ها، نام کاربری و رمز عبور پنل از طریق شماره‌گ یری کد دستوری #۵*۲*۲۰۲۰* دریافت کنند و از مشتریان عزیز درخواست می‌شود به‌هیچ عنوان به مراکز حضوری مراجعه نکنند.

صدری با تاکید بر تسهیل شرایط دورکاری کارمندان، آموزش مجازی دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: با توجه به ایجاد این ظرفیت، متقاضیان می‌توانند فعالیت‌های اینترنتی خود را با کیفیت مناسب صورت دهند.

همچنین به گزارش شرکت مخابرات ایران، صدری، چهارشنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۰، در خصوص تبیین سیاست‌ها، بیان برنامه‌های سال جدید و اقدامات این شرکت در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین پرسش و پاسخ با مخاطبان و کارکنان از طریق صفحه شخصی خود به نشانی sm_ sadri پخش زنده اینستاگرامی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا