فناوری

نمایشگر گلکسی نوت 20 احتمالا بدون انحنا خواهد بود

نمایشگر گلکسی نوت 20 احتمالا بدون انحنا خواهد بود

با اینکه هنوز حدود دو ماه تا زمان رونمایی از جدیدترین محصولات سامسونگ باقیست ولی با نزدیک شدن به رویداد رونمایی 2020، که به صورت آنلاین برگزار خواهد شد، خبرها و شایعات پیرامون آنها به تدریج در حال داغتر شدن هستند. طبیعتا کانون توجهات بر گلکسی نوت 20 متمرکز است، حتی با اینکه این دستگاه با چند دستگاه برجسته دیگر رونمایی خواهد شد.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، برخی منابع خبری مدعی شده‌اند که سامسونگ در صدد است تا نمایشگر گلکسی نوت 20 را تخت بسازد، یعنی بدون هیچ یک از انحناهای «نمایشگر Infinity» در کناره‌های آن. سامسونگ از زمان عرضه گوشی بداقبالش، گلکسی نوت 7 در سال 2016، نمایشگرهایی با لبه منحنی ساخته است. اما بالاخره در گلکسی نوت 10 لایت یک نمایشگر تخت استفاده شد، اتفاقی که ممکن است الهامبخش سامسونگ برای اجرای این تغییر کوچک ولی قابل توجه باشد.

 

از جنبه طراحی، احتمالا این تغییر موجب بازگشت قدری حاشیه به صفحه نمایش نوت باشد، در حالی که در نمایشگر منحنی قدری از این حاشیه‌ها به فضاهای مرده رانده می‌شدند. با این حال، مزیت این تغییر این است که اندکی برای کارائی این گوشی اضافه خواهد شد چرا که نوشتن و ترسیم کردن بر روی این دستگاه راحت‌تر می‌شود چون کاربران دیگر نگران لغزش قلم S Pen در لبه‌های منحنی آن نخواهند بود.

 

همچنین، یکی دیگر از خبرهای درز کرده این است که برش مربوط به قرار گرفتن دوربین که به صورت سوراخ پانچ‌شده (punch-hole) در گلکسی نوت 20 خواهد بود همان سایز گلکسی S20 را خواهد داشت. قطعا این سوراخ در مقایسه با آنچه در گلکسی نوت 10 دیده شد کوچکتر خواهد بود ولی در عین حال این نگرانی را نیز در پی خواهد داشت که آیا دوربین جای گرفته در آن به اندازه کافی برای گرفتن سلفیها و چتهای ویدئویی خوب خواهد بود یا نه.

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا